Kategorijos
Gyvenimas

Kaip patikrinti automobilio važiuoklę

Važiuoklė be jokios abejonės yra vienas iš svarbiausių komponentų jūsų automobilyje – ji lemia ne tik saugumą, bet ir važiavimo komfortą. Natūralu, jog važiuoklės patikra turėtų būti atliekama reguliariai. Visa laimė, jog turėdami bent minimalius įgūdžius ir įrankius šią patikrą galite atlikti ir patys. Štai kokių daiktų jums reikės, norint jog važiuoklės patikra būtų saugi ir atlikta be vargo – automobilinio keltuvo ir lygios bei pageidautina sausos vietos, kur būtų galima pakelti automobilį, gero žibintuvėlio, darbinių pirštinių, laužtuvo, rakto atsukti ratams. Tai ir viskas – turėdami šiuos daiktus ir žinodami ką su jais daryti, galėsite atlikti savo automobilio važiuoklės patikrą patys.

Važiuoklės remontasNeskubėkite kelti automobilio ant keltuvo – važiuoklės patikra prasideda nuo bandomojo važiavimo. Jo metu išjunkite grotuvą ir pašalinkite visus kitus pašalinius garsus, mat klausą jums reikės sutelkti būtent į važiuoklę. Važiuodami atsidarykite langą ir mėginkite išgirsti ar važiuoklė skleidžia kažkokius neįprastus garsus. Jei kažką išgirsite, bandykite išsiaiškinti iš kurios vietos sklinda garsas – galo ar priekio, kairės ar dešinės. Taip pat pabandykite išsiaiškinti kada tie garsai atsiranda – ar jie girdimi nuolatos, ar tik sukant, ar stabdant, ar sukant vairą. Jei važiuojant per duobes girdite smūgiavimą, greičiausiai tai sudilusio stabilizatoriaus arba stabilizatoriaus traukės ženklas. Jei girdisi ūžimas, kuris stiprėja didėjant greičiui, daugiausiai šansų jog jūsų guoliai yra susidėvėję. Jei važiuojant per duobes jaučiami stiprūs smūgiai, tai gali būti blogi amortizatoriai arba jų atraminiai guoliai. Na, o jei jaučiate smūgiavimą kuomet stabdote, tai greičiausiai susidėvėjusių stabdžių diskų problema.

Kai atliksite tokią analizę, galite apžiūrėti automobilį iš išorės. Paspaudykite automobilio kampus tiek priekyje, tiek ir gale – jei jis per daug šokinėja, tai byloja apie sudilusius amortizatorius. Pakėlę automobilį neskubėkite nuimti rato – pirmiau paimkite už jo ir patikrinkite standumą. Iš esmės neturėtumėte jausti jokio laisvumo ar klibėjimo. Jei ratas laisvas, tuomet greičiausiai jums teks keisti vairo traukes. Nuėmus ratą ir palindus po automobiliu pasitelkite žibintuvėlį ir išoriškai apžiūrėkite visus komponentus – ar niekas nėra skilę ar lūžę, ar gumos nėra sutrūkusios, ar nesimato tepalo prasisunkimo. Kitas žingsnis – paimkite laužtuvą ir jo pagalba tikrinkite komponentų standumą. Niekas neturėtų būti labai laisva ir klibėti. Po tokios, kad ir elementarios važiuoklės patikros sužinosite daug informacijos apie savo automobilio būklę ir išsiaiškinsite, ką reikės remontuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *