2018-10-05, 08:48
Apdovanoti konkurso „Gyvulininkystė ir Mes“ nugalėtojai
Iškilmingu renginiu pasibaigusi Šviečiamoji gyvulininkystės programa vėl džiugino rezultatais - joje per pusantrų metų dalyvavo per 16 tūkst. vaikų.

Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centro kartu su Žemės ūkio ministerija parengtos ir įgyvendintos Šviečiamosios gyvulininkystės programos tikslas buvo papasakoti vaikams apie ūkiuose auginamus gyvulius ir paukščius, jų svarbą ir duodamą naudą žmogui. Per pusantrų metų 30-ties ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir 70-ties mokyklų iniciatyva įvyko beveik 500 renginių. Programos vykdytojai surengė 100 edukacinių moksleivių išvykų į gyvulininkystės ūkius, žemės ūkio mokslo bei mokymo įstaigas, smulkių gyvuliukų parodėles vaikų darželiuose.

Programoje dalyvavo ikimokyklinio amžiaus, 1-4 ir 5-8 klasių vaikai.

Siekiant sužinoti, kas sumaniausiai ir kūrybiškiausiai mokėsi visus metus, baigiantis programai buvo paskelbtas dalyvių kūrybinių darbų konkursas „Gyvulininkystė ir MES". Iš visų konkursui pateiktų projektų atrinkta penkiolika geriausiųjų - po penkis iš kiekvienos amžiaus grupės. Nugalėtojai spalio 2 dieną buvo pakviesti į baigiamąjį renginį.

Pirmoji vieta skirta: darželinukams - Rokiškio lopšelis-darželis „Varpelis", tarp 1-4 klasių - Alytaus „Sakalėlio pradinė mokykla, 5-8 klasių - Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazija.

Antrąją vietą konkurse laimėjo: Varėnos „Žilvičio" lopšelis-darželis, Skuodo rajono Mosėdžio gimnazija, Širvintų „Atžalyno" progimnazija.

Trečia vieta atiteko: Utenos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė", Druskininkų „Atgimimo" mokykla, Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla.

Mokytojai ir darželių auklėtojai išsakė viltį, kad programa tęsis ir toliau, nes ir vaikams, ir pedagogams tai buvo neįkainojama patirtis.

Visi šventės dalyviai išlydėti su Šviečiamosios gyvulininkystės programos dovanomis.