2018-08-20, 09:41
Pažintinė žuvininkystės programa: paraiškų jau laukiam

Mokyklos jau gali teikti paraiškas dalyvauti pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa), kuri yra Europos Komisijos iniciatyvos „Farmed in the EU“ dalis.  Šiemet paraiškų surinkimas vyksta rugpjūčio 20 - rugsėjo 15 dienomis. Paraiškos pildomos lietuvių kalba ir pateikiamos pašto adresu Universiteto g. 8A, 53341 Akademija, Kauno r. arba elektroninio pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 

school_kit_image2.png

Programos tikslas - plėsti Programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, sužinoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Dalyvauti naujoje Programoje bus atrinka po šešias 1-4 klasių ir 5-8 klasių mokinių grupes iš atskirų mokymo įstaigų Lietuvos rajonuose. Vienoje mokinių grupėje turi būti ne daugiau 25 Programos dalyvių, bet ne mažiau 15. Mokiniai susitikis ne tik su šios srities specialistais pamokose, bet ir vyks  pažintinėn išvykon į vietos akvakultūros ūkį ar profesinio ugdymo įstaigą, rengiančią akvakultūros sektoriuje dirbsiančius specialistus.

Programoje numatyta dalyvius - moksleivius supažindinti su akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvų maistinėmis savybėmis ir jų tradiciniais bei moderniais perdirbimo metodais. Ketinama jiems pristatyti įvairias veisiamų ir auginamų žuvų rūšis. Įvairialypis sektoriaus pobūdis mokiniams leis iš arti pamatyti veisiamų ir auginamų jūrinių bei gėlavandenių žuvų, moliuskų, vėžiagyvių ir jūros dumblių rūšis ir jas patyrinėti. Programos dalyviams bus parodytos įvairios žuvų auginimo ir veisimo technologijos bei pademonstruotos uždarosios akvakultūros sistemos.

„Akvakultūra - sparčiausiai augantis maisto gamybos sektorius pasaulyje. Kasmet šis sektorius  vidutiniškai padidėja apie 7 proc. Jau visai netrukus ūkiuose išaugintos produkcijos kiekis pralenks pasaulinę laukinių žuvų žvejybą, kuri šiuo metu vis dar dominuoja rinkoje. Nepaisant to, daugelis apie šį sektorių turi neįtikėtinai mažai žinių,“ - teigia Žemės ūkio ministerijos, Žuvininkystės skyriaus vedėja Agnė Razmislavičiūtė-Palionienė.

Žuvyse yra sveikatai naudingų medžiagų, tačiau laukinių žuvų ir kiaukutinių gyvūnų nepakanka esamiems ir vis didėjantiems žmonių poreikiams patenkinti. Iš ES suvartojamų jūros gėrybių 68 proc. produkcijos yra importuojama. Tik 10 proc. mūsų suvartojamų produktų yra užauginta ES. Ateityje, vartojant daugiau žuvininkystės ūkiuose išaugintų žuvų, būtų galima išsaugoti laukinių žuvų išteklius, sumažinti priklausomybę nuo importo, sukurti daugiau darbo vietų, kas skatintų augti ir vystytis vietos sektorių.

Programą vykdo  Žemės ūkio ministerija kartu su Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centru.

Daugiau informacijos tel. Nr. (8 37) 397 565 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Paraiškos forma

Programos įgyvendinimo taisyklės