2018-03-07, 10:33
Mokymai VVG valdyboms

Kovo  6 d. Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centras kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir Lietuvos kaimo tinklu Akademijoje (Kauno r.) surengė mokymo kursus vietos veiklos grupių valdybų nariams „LEADER metodo taikymas kaimo plėtros procese“. Mokymuose dalyvavo vietos veiklos grupės iš Trakų, Ukmergės, Alytaus, Kazlų Rūdos, Šakių, Kaišiadorių, Pasvalio, Biržų rajonų.

Vietos veiklos grupių atstovams buvo dėstoma apie LEADER (BIVP) metodo taikymą. Mokymo dalyviai supažindinti su Lietuvos ir ES teisės aktais, reglamentuojančiais LEADER (BIVP) metodo įgyvendinimą ir paramos teikimą 2014-2020 m. Seminaro metu pateikta naujausia informacija ir aktualūs šaltiniai internete.

Mokymai vyko pagal atnaujintą ir prieš savaitę patvirtintą programą (kodas 596131007), sudarytą iš teorinio ir praktinio mokymo. Kursų metu taikyti suaugusiųjų mokymo ir mokymosi metodai: teorijos pristatymas, duomenų, informacijos ir atvejų analizė, praktiniai pavyzdžiai, diskusijos, aptarimas, individualus darbas ir kiti mokymo metodai, kurie buvo derinami tarpusavyje. Mokymus vedė konsultantas Žilvinas Gelgota.

„Mokymus stengiamės sudėlioti taip, kad būtų visiems patogu. Esame nusimatę surengti tris mokymo kursus. Juos išdėliojome geografiškai patogiai per visą Lietuvą“, - kalba Vietos plėtros ir  LEADER skyriaus vyr. specialistas Gytis Viršilas.

Tokie patys kursai buvo surengti ir praėjusią savaitę Jurbarke. Taip pat formuojama ir dar viena dalyvių grupė mokymams Vėžaičiuose (Gargždų sen.) kovo 14 d.

 

Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centro inf.