2017-10-06, 11:02
Gerieji socialinio verslo pavyzdžiai - kaimo gyventojų iniciatyvoms skatinti
Jau antrus metai iš eilės Žemės ūkio ministerija remia socialinio verslo ekspoziciją parodoje „Sprendimų ratas". Aleksandro Stulginskio universitete organizuojama paroda prasideda jau rytoj ir vyks tris dienas (spalio 5-7 d.). 
paroda.jpg

Šioje parodoje tęsiama graži tradicija - parodyti regionų gyventojams ir nevyriausybinėms organizacijoms socialiniu verslu užsiimančias ir jį skatinančias organizacijas, sudaryti sąlygas keistis gerąja patirtimi, o taip pat suorganizuoti vietą ir laiką, kur galėtų vykti ir didesni socialinio verslo gaminamos produkcijos ar teikiamų paslaugų užsakymai.

Šiais metais ekspozicijoje dalyvaus nevyriausybinės organizacijos iš 10-ies šalies rajonų. Čia lankytojų dėmesio lauks amatų gaminiai (veltos vilnos gaminiai, medžio drožiniai, austi ir megzti gaminiai ir kt.), džiovinti maisto produktai (cukatos, traškučiai, džiovintos uogos, vaisiai ir kt.), kulinarinio paveldo produktai, vaistažolių arbatos. Organizacijos parodoje pristatys savo sukurtus tematinio turizmo maršrutus ir edukacines programas.

Socialinis verslas - tai gana nauja verslo rūšis Lietuvoje, tačiau senokai žinoma visame pasaulyje. Šio verslo pagrindinis tikslas yra ne pats pelno siekimas, o galimybės gaunamo pelno pagalba spręsti aktualias vietos socialines problemas. Kadangi reikalingi vis nauji būdai ir metodai senoms problemoms spręsti, rajonuose veikiančios vietos veiklos grupės iš vietos plėtros strategijoms įgyvendinti skirtos paramos remia įvairius socialinio verslo kūrimo ir plėtros projektus. Norintys pasisemti idėjų, o kartu ir pasikonsultuoti socialinio verslo veiklos klausimais, gali tai padaryti atvykę į parodą ir aplankę socialinio verslo ekspoziciją.