2017-06-08, 09:56
Apdovanota logotipo idėjos konkurso nugalėtoja

Birželio 7 d. Žemės ūkio ministerijoje apdovanota konkurso Lietuvoje užauginto ir pagaminto žemės ūkio ir maisto produkto ženklo (logotipo) idėjai sukurti nugalėtoja. Geriausios idėjos autorei  Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos 3G moksleivei Gabijai Grikštaitei įteiktas prizas - planšetinis kompiuteris. 

Konkurso tikslas buvo pristatyti Lietuvoje užauginto ir pagaminto žemės ūkio ir maisto produkto ženklo idėją, kuria remiantis būtų galima sukurti Lietuvoje užauginto ir pagaminto žemės ūkio ir maisto produkto ženklą (logotipą). Jame dalyvauti galėjo vaikai ir jaunimas iki 19 metų amžiaus.

„Lietuvoje turime daug ženklų, tačiau tokio, kuris nurodytų, kad žemės ūkio produktas užaugintas ir pagamintas Lietuvoje - nėra. Šis darbas yra ir meniškas, ir lengvai įsimenamas - akis iš karto užkliuvo", - įteikdamas prizą kalbėjo žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Pasak ministro, dar turės praeiti šiek tiek laiko, kol šį ženklą pamatysime ant varškės pakelio ar kito produkto pakuotės, tačiau idėja jau yra, o profesionalus dailininkas logotipo idėją išplėtos dar plačiau.

Iš viso konkursui pateikti 34 darbai. Savo idėjas, koks galėtų būti Lietuvoje užauginto ir pagaminto žemės ūkio ir maisto produkto ženklas, pristatė skirtingo amžiaus dalyviai iš 25 Lietuvos mokyklų.

Konkursą organizavo Žemės ūkio ministerija bei Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras.