2016-10-10, 12:26
Baigtas įgyvendinti amerikiečių verslininkės finansuotas projektas

Vasaros pabaigoje Mindūnuose (Molėtų r.) sėkmingai baigtas įgyvendinti vienas iš aktyvios nevyriausybinių organizacijų rėmėjos iš Jungtinių Amerikos Valstijų Johannos Ross finansuotas projektas „Tradicinių amatų - aukštaitiško kulinarinio paveldo bei  tradicinės sertifikuotos žvejybos įgyvendinimas ir plėtra“. Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras š.m. sausį kartu su Johannai Ross atstovaujančiu nacionaliniu skurdo mažinimo organizacijų tinklu bei Mindūnų bendruomenės centru pasirašė trišalę bendradarbiavimo sutartį dėl minėto projekto įgyvendinimo.

 

Bendra projekto vertė – 5 446,36 Eur., iš kurių 90 proc. (4901,72 Eur) sudarė paramos lėšos, 10 proc. (544,64 Eur.) Mindūnų bendruomenės centro lėšos. Projekto tikslas buvo kuo labiau įtraukti Mindūnų bendruomenės narius į Ežerų žvejybos muziejaus ir tradicinių amatų veiklą, skatinti bendruomenės kūrybingumą, bendruomeniškumą ir verslumą. Tad buvo įsigyti lauko baldai, pastatyti bendruomenės namų pavėsinėje, dvejos visiškai sukomplektuotos valtys bei suvenyrų vitrina.

Įgytos valtys yra  saugomos ir nuomojamos  Kamužėlio ežere. Šis ežeras susisiekia su žuvingu ir mėgstamu turistų Baltųjų Lakajų ežeru. Lauko baldai, saugiai ankeruoti bendruomenės pavėsinėje, tarnauja  kulinarinio paveldo edukacijų metu. Suvenyrų vitrinoje eksponuojami vietos tautodailininkų ir amatininkų darbai, kuriuos galima įsigyti. Suvenyrų vitrina sumontuota bendruomenės pastate visuomet pilnoje turistų. Čia įsikūrusi ir Ežerų žvejybos muziejaus administracija.  Suvenyrus galima apžiūrėti ir iš lauko pusės, kadangi vitrina sumontuota didžiulėje lango nišoje. Vos tik baigusi įgyvendinti projektą, bendruomenė jau užsidirbo ir pajamų – dalis lėšų, gaunamų už parduotus suvenyrus bei valčių nuomą, keliauja į bendruomenės kasą.

Bendruomenė ruošiasi  dalyvauti  ir kituose bendruomenės verslumui skatinti skirtuose projektuose. Jeigu pasiseks laimėti, ketinama įsigyti etnografines lauko krosnis, kurios talkins toliau plėtoti kulinarinio paveldo amatą.

Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro inf.